Наукова діяльність кафедри Адміністративного та інформаційного права Сумського НАУ здійснюється у рамках наукової школи «Правові засади інформаційного суспільства, заснованого на знаннях, та інформаційної держави» (формується з 2002 року).
Керівник наукової школи: Арістова Ірина Василівна, доктор юридичних наук, професор.
Представники школи
Кандидати наук: Кузнецова Марина Юріївна, Ткаченко Віта Віталіївна, Чернадчук Тамара Олександрівна, Калюжна Світлана Вікторівна, Стадник Роксолана Ігорівна, Макогонюк Юлія Юріївна, Бєлявська Світлана Юріївна, Скоромний Ярослав Ігорович, Крегул Іван Юрійович, Свистович Роман Степанович, Калугін Олег Юрійович Сулацький Денис Володимирович, Ярмак Олександр Миколайович, Пожидаєв Генадій Павлович, Білозерська Тетяна Олегівна, Сировой Олексій Валерійович, Курко Микола Нестерович.
Мета формування наукової школи
Формування правового та законодавчого підґрунтя розбудови інформаційного суспільства в Україні, розвиток інформаційного права України як комплексної галузі національної системи права, сприяння становленню науки інформаційного права, удосконалення взаємодії галузей національного права (інформаційного, адміністративного, фінансового, аграрного та ін.), адаптація національного законодавства (інформаційного, адміністративного, фінансового, аграрного та ін.) до міжнародних правових стандартів. Підготовка кваліфікованих наукових кадрів.
Основні напрямки наукової роботи школи
Теорія інформаційного права України: теорія інформаційних правовідносин; механізм правового регулювання інформаційних відносин.
Інформаційне законодавство України: систематизація інформаційного законодавства України; адаптація інформаційного законодавства України.
Теорія інформаційного суспільства та суспільства знань в Україні: державна інформаційна політика (організаційно-правові засади); цифрова та когнітивна нерівність (організаційно-правові засади); правове забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у різноманітні сфери суспільного життя (правоохоронну, аграрну, земельну та ін.).
Публічно-сервісна діяльність в Україні: теоретико-правові та методологічні питання: адміністративно-правове та інформаційно-правове забезпечення надання публічних (адміністративних та інформаційних) послуг у різних сферах суспільного життя.
Національне інформаційне право (законодавством) та його зв’язок з міжнародним інформаційним правом (законодавством): адаптація інформаційного законодавства України до міжнародних правових стандартів; порівняльно-правовий аналіз розвитку суспільств знань в Україні та країнах Європейського Союзу; міжнародне співробітництво України з ЮНЕСКО у сфері правового забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні.