КАФЕДРА ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Підготовку фахівців із землевпорядкування та кадастру в Сумському НАУ було розпочато в 2004 році. Спеціальність була відкрита в складі агрономічного факультету. У 2006 році була створена фахова випускаюча кафедра «Землевпорядкування та кадастр», а з 1 вересня 2007 року спеціальність «Землевпорядкування та кадастр» передано до складу будівельного факультету.

Подальшим етапом в історії кафедри (16 травня 2016 року) відбулася  передача спеціальності  та профільної випускаючої кафедри «Землевпорядкування та кадастр» з будівельного на юридичний факультет.

З 1 вересня 2018 року кафедра «Землевпорядкування та кадастр» була  перейменована на кафедру «Геодезії та землеустрою», завідувачем якої було призначено кандидата біологічних  наук  Скляра Юрія Леонідовича.

З вересня 2023 року завідувачем кафедри «Геодезії та землеустрою» було призначено кандидата економічних наук, доцента Капінос Наталію Олександрівну.

‌Електронна адреса: dept.geo.zem@snau.edu.ua; snauztk@ukr.net

Загальна інформація

Кафедра забезпечує викладання навчальних дисциплін для здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій: Геодезія, Землевпорядне проектування, Картографія, Супутникова геодезія, Вища геодезія, Фотограмметрія, Планування використання земель населених пунктів, Оцінка землі і нерухомості, Земельний ринок, Територіально-просторове планування, ГІС в геодезії та землеустрої, Управління земельними ресурсами та землекористуванням, Методи дистанційного зондування Землі та інших.

Науково-дослідна тема кафедри – «Інституційні засади розвитку системи землевпорядкування в умовах  Північно-Східного регіону України» (номер державної реєстрації 0120U103447).

Кафедра має належне матеріально-технічне забезпечення, необхідне для здійснення навчальної, методичної та іншої діяльності. Структурним підрозділом кафедри є навчальна лабораторія «Геодезії та землеустрою», яку очолює Ємець Ольга Митрофанівна (ауд. 105 г).

Випускники кафедри нині плідно працюють над здійсненням земельної реформи в Україні, виконуючи роботи щодо юридичного оформлення права власності осіб на землю, видачі правовстановлюючих документів та реєстрації права на земельні ділянки, чим забезпечують тверді гарантії власності на землю. Спеціалісти-землевпорядники виконують роботи з обліку і грошової оцінки земель та нерухомості, займаються розробленням проектів землеустрою, формуванням нових сільськогосподарських підприємств на приватно-орендних засадах та впорядкуванням їх територій, реєстрації прав на земельні ділянки та об’єкти нерухомості з  внесенням цієї інформації в автоматизовану систему державного земельного кадастру.